Zapraszamy Wszystkich fanów MARVEL’a już 30.kwietnia do MovieGate, gdzie odbędzie się uroczysta odsłona pierwszej tarczy popularnego bohatera Kapitana Ameryki. Oryginalny rekwizyt dopiero w tym tygodniu dotarł do nas z Los Angeles i będzie można go zobaczyć jedynie na naszej wystawie w podziemiach placu Solnego MovieGate!
* W celu wejścia VIP i uniknięcia kolejki zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji pod numerem tel: 662911003 lub biuro@moviegate.pl

 Pierwsza Tarcza Kapitana Ameryki z 1990 roku była bronią głównego bohatera Steve Rogers’a, w którego postać wcielił się Matt Salinger. Serii Marvel Comics nie trzeba chyba już nikomu przedstawiać. W komiksie Captain America Comics w założeniu miał być uosobieniem patriotyzmu i potęgi militarnej USA. Postać z początku była wykorzystywana do celów propagandowych (na okładce komiksu, w którym zadebiutował, uderza pięścią w twarz Adolfa Hitlera). Do tytułowej roli rozważano Arnolda Schwarzeneggera, Vala Kilmera i Dolpha Lundgrena, ale ten pierwszy miał nieodpowiedni akcent, a Lundgren był zajęty pracą na planie filmu “Punisher”.

• TARCZA – Biały wzór gwiazdy jest ręcznie malowany, osadzony na niebieskim tle. Gwiazdę oplatają białe i czerwone pierścienie – wszystkie kolory nawiązują do flagi USA, co już podkreśla patriotyczny charakter bohatera. Tarcza jest w doskonałym stanie, z niewielkimi przeciekami czerwieni na okręgach, wskazującym na jej ręcznie wykonanie.
To trzeba zobaczyć na własne oczy!

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *