Back to the top
podziemia ardo

Galeria

Kolekcja filmowa MovieGate jest jedyną taką galerią na terenie Polski, a nawet całej Europy, która przyciąga do nas największych fanów sztuki filmowej.
Galeria Sztuki Filmowej MovieGate to jedyne takie miejsce, które w swoich progach gromadzi oryginalne kostiumy i rekwizyty pochodzące z największych planów filmowych.
Już teraz nasza galeria zdjęć “odkryje rąbka tajemnic” skrywanych w podziemiach Placu Solnego. Być może widok wyjątkowych eksponatów z MovieGate sprawi, że Twój planowany weekend we Wrocławiu będzie najwspanialszą przygodą roku!
Zobacz kolekcję oryginalnych mundurów oraz broni używanych na planach filmowych wielkich produkcji prosto z Hollywood. Oprócz militarnych “klasyków”, obejrzyj kunsztownie wykonane i zaskakujące kostiumy z filmów takich jak “Matrix” czy “Gladiator”!
Atrakcje Wrocławia nie muszą zaczynać się i kończyć na tradycyjnych muzeach, galeriach sztuki oraz zabytkach. Dzięki galerii MovieGate masz szansę zobaczyć oryginalne elementy scenografii, doskonale dopracowane rekwizyty i zapierające dech w piersiach kostiumy. Już teraz zobacz elementy wystawy, fragmenty magicznych eksperymentów z pokazu Szalonego Naukowca oraz klimat podziemnego schronu pod Placem Solnym.
Oryginalne rekwizyty, elementy scenografii oraz przedmioty z największych hitów, takich jak “Gwiezdne Wojny”, “Obcy”, czy “Piła” stanowią skład wystawy MovieGate, znajdującej się w murach historycznego miejsca – niemieckiego schronu z czasów II wojny światowej. W naszej przestrzeni muzealnej zachowały się oryginalne fluorescencyjne napisy, wyposażenie, mundury i stroje z okresu wojennego – mi.in. jedyny ocalały w Europie prawdziwy kombinezon chemiczny!
W podziemiach Placu Solnego możesz także zobaczyć prawdziwie laboratorium chemiczne, w którym odbywają się fascynujące eksperymenty dla dużych  i małych. Wiemy, że najłatwiej pozyskiwać wiedzę w duchu świetnej zabawy, dlatego kolejnym krokiem zwiedzania kompleksu jest niezwykły świat iluzji, a dalej interesująco zorganizowane muzeum historii Wrocławia. Nasza galeria zdjęć przybliży Ci atmosferę kompleksu, jaki kryje pod sobą Plac Solny we Wrocławiu.

Zobacz tajemnice świata filmu, nauki oraz historii, po które możesz sięgnąć już teraz!

Copyright © 2019 MovieGate | QUALITY FACTOR