Back to the top
podziemia ardo

O nas

Galeria filmu MovieGate to połączenie naszych fascynacji sztuką kinematografii, historią, magią świata iluzji. Lata pracy w branży filmowej i kulturowej zainspirowały nas do uruchomienia wyjątkowej atrakcji – MovieGate Wrocław.

Godziny otwarcia:

poniedziałek – czwartek : 10:00 – 18:00

piątek – niedziela: 10:00 – 20:00

Godziny pokazów naukowca:

Pokazy Szalonego Naukowca

Odbywają się codziennie o godzinie 12:00, 14:00 oraz 16:00.
  • Uprzedzamy o konieczności rezerwacji pod numerem: 662911003 lub biuro@moviegate.pl
  • Pokazy odbywają się dla minimum 10 osób.
  • Grupy zorganizowane umawiamy indywidualnie również w innych godzinach

WSZECHSTRONNOŚĆ INSPIRACJI

Prowadzimy trzy projekty, których łączącą tematyką jest historia i kultura powszechna zaprezentowana w oryginalny na skalę europejską sposób. Galeria filmowa i muzeum MovieGate to największe przedsięwzięcie usytuowane w centrum stolicy województwa dolnośląskiego. Równie spektakularną atrakcją turystyczną jest Projekt Arado, czyli Zaginione Laboratorium Hitlera w Kamiennej Górze – mieście, którego przeszłość wiąże się z nazistowską tajemnicą. Kolejnym sukcesem i nowością na mapie ciekawych miejsc na mapie Polski jest kompleks TimeGates pod Wzgórzem Kościuszki w Jeleniej Górze, który aspiruje do wyjątkowej przestrzeni życia historyczno-kulturalno-edukacyjnego.

TRZY PASJE ŁĄCZĄCE PROJEKTY MOVIEGATE, ARADO ORAZ TIMEGATES

Pomysłodawcy i twórcy wszystkich projektów Maciej Wyszkowski i Jarosław Bona to fascynaci sztuki filmowej i pasjonaci historii. Galeria artefaktów MovieGate to przestrzeń, która powstała z zamiłowania do magii kinematografii oraz sztuki iluzji. Wszelkie projekty realizowane są z pasją, wyobraźnią oraz zaangażowaniem, tak aby dostarczyć każdemu wyjątkową rozrywkę i niepowtarzalne doświadczenia. W centrum nauki MovieGate każdy, nie tylko fascynat historii, kina i rozrywki, odnajdzie się odkrywając trasę zwiedzania pod placem Solnym przy rynku głównym, w samym sercu pięknego Wrocławia.

Chcesz lepiej nas poznać?

NASZA HISTORIA, WCIĄŻ EWOLUUJE O NOWE POMYSŁY!

Pierwszym punktem działalności spółki Arado były podziemia Kamiennej Góry, gdzie otworzyliśmy jedyne w Europie Zaginione Laboratorium Hitlera – historyczną galerię, w której lekcje o II Wojnie Światowej zachęcą do nauki i refleksji o czasach minionych. MovieGate to kolejny punkt na turystycznej, edukacyjnej i kulturalnej mapie, w którym historia bezpośrednio “spotyka się” z odbiorcą. Bunkier pod Placem Solnym, który skrywa w sobie sekrety z hollywoodzkich planów filmowych, jest odrestaurowanym i żywym przykładem autentycznego, historycznego miejsca. Każdy odwiedzający poczuje ducha lat 40-tych ubiegłego wieku m. in. dzięki:

prawdziwym, zachowanym z czasów wojny napisom na ścianach

“fluorescencji” obiektu wewnątrz - typowej dla obiektów jakim są schrony wojenne

pomieszczeniom wraz z aranżacjami sytuacji prosto z czasów wojny

niepowtarzalnej atmosferze tajemnicy

MAGIA ORAZ ILUZJA PROSTO Z PLANÓW FILMOWYCH

Następnym punktem rozwoju działalności były pierwsze kroki w zarażaniu fascynacją kinem, które oznacza dla nas świat iluzji oraz przyciągającej magii. W 2017 roku odbyła się pierwsza wystawa MovieHero w zamku Książ w Wałbrzychu, gdzie zaprezentowaliśmy oryginalne kostiumy prosto z hollywoodzkich produkcji. MovieHero przekształciło się w duży projekt MovieGate – zagospodarowaną powierzchnię w podziemiach placu Solnego, obejmującą galerię unikatowych rekwizytów, laboratorium iluzji naukowej oraz muzeum historii Dolnego Śląska. Galeria kina MovieGate stale gości ogromną liczbę prawdziwych rekwizytów z najpopularniejszych produkcji filmowych! Wystawa eksponatów stale się zmienia, zaskakuje zwiedzających kolejnymi artefaktami czasowo “goszczącymi” w MovieGate. Zachęcamy, aby śledzić nasze media społecznościowe oraz aktualne wydarzenia. Warto do nas wracać!

pokazy iluzjonistyczne

NAUKA W NIEPOWTARZALNYM WYDANIU

Oryginalna przestrzeń schronu z czasów II wojny światowej znajdującego się w podziemiach Placu Solnego to jedyne takie miejsce w Europie, które ulega nieustannym zmianom ekspozycji filmowej oraz posiada szeroką ofertę atrakcji naukowych. W naszych projektach przekazujemy dzieciom i dorosłym zamiłowanie do obserwacji zjawisk fizycznych oraz chemicznych. Nauka jest przyszłością, a my tę przyszłość chcemy budować!

atrakcje dla dzieci wroclaw

NASZA MISJA

Naszym celem przy projektowaniu MovieGate jest połączenie niecodziennej rozrywki z oryginalną edukacją. Dzięki galerii MovieGate możemy przybliżyć ciekawskim świat iluzji, jakim jest magiczny świat kinematografii. Wizyta w wyjątkowej przestrzeni, jaką są podziemia Placu Solnego pozwoli zobaczyć z bliska rekwizyty oraz kostiumy budujące magię świata przedstawionego w największych produkcjach filmowych. W swoich projektach chcemy oswoić sceptyków z myślą, że edukacja oraz historia mogą być fascynujące i nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć je z rozrywką! Z ogromną pasją i dużą dawką zaangażowania dostarczamy Wam ciekawe atrakcje na terenie Wrocławia i Dolnego Śląska, będące wspaniałą przygodą zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

LATA DOŚWIADCZENIA

Jesteśmy zespołem ludzi pracujących w branży rozrywkowo-kulturalnej, którzy dokładają do swoich wysiłków ogromną pasję oraz radość z wykonywanych obowiązków. Branża filmowa, z którą współpracujemy podczas produkcji wielkoformatowych dzieł, jest nam dobrze znana, dzięki czemu możemy dostarczać galerii MovieGate oryginalne rekwizyty i kostiumy. Nasze artefakty filmowe zdobywamy z największego w branży domu aukcyjnego, niektóre zaś wypożyczamy od ich prywatnych właścicieli.

MovieGate, TimeGates Bramy Czasu oraz Projekt Arado to przedsięwzięcia ulegające nieustannym zmianom. Kolekcje oraz atrakcje wciąż ewoluują i dlatego warto wracać na Dolny Śląsk, aby po raz kolejny przejść przez bramy do niesamowitego świata filmu, historii oraz iluzji!

Nie czekaj i zejdź razem z nami do krainy podziemnych tajemnic Dolnego Śląska!

Copyright © 2019 MovieGate | QUALITY FACTOR