Back to the top
laboratorium kamienna gora

Kamienna Góra

ODKRYWAJ Z NAMI TAJEMNICE CZASÓW WOJNY W JEDNYM Z PIERWSZYCH PODZIEMNYCH TRAS TURYSTYCZNYCH

Fascynująca przygoda na Dolnym Śląsku obejmuje teren miasta wyjątkowego na skalę województwa. Kamienna Góra to część dolnośląskiego województwa pełna niewyjaśnionych tajemnic z okresu drugiej wojny światowej. Arado Fabryka Historii zorganizowała przestrzeń części podziemi na terenie miasta, aby podjąć próbę opowiedzenia o zagadkach i tajemnicach Zaginionego Laboratorium Hitlera.

Podziemia Kamiennej Góry to kompleks znajdujący się praktycznie pod całym miastem wielokrotnie przekształcanym podczas okupacji niemieckiej. Rękami robotników wydrążono kilometry korytarzy i pomieszczeń przeznaczonych do produkcji nowoczesnej broni. Tajne podziemia w Kamiennej Górze oficjalnie stanowiły schron przeciwlotniczy, co jednak kłóci się z faktem, iż lotnictwo aliantów nie miało prawa dotrzeć do terenów miasta.

kamienna gora atrakcje podziemia
kamienna gora projekt arado

Po co przygotowano sieć schronów w dolnośląskim miasteczku?
Co skrywa podziemna fabryka?
Jak naprawdę polscy bohaterowie pokrzyżowali plany hitlerowcom i wykradli
tajemnice ich wunderwaffe!

Na te i wiele innych pytań  odpowiemy wspólnie z naszym zespołem wykwalifikowanych przewodników podczas niezapomnianej trasy w podziemiach Kamiennej Góry. Nasza trasa muzealna to wyjątkowe przeżycie dla każdego fascynata czasów minionych. W galerii prezentujemy broń z okresu II Wojny Światowej, a nawet części słynnej niemieckiej Enigmy i pocisków rakietowych V-2! Muzeum historii w Kamiennej Górze dostarczy oryginalnej rozrywki całej rodzinie, a pasjonatów przeniesie w czasie do krainy minionych lat kryjących wyjątkowe tajemnice.

Jako Spółka Arado Fabryka Historii prowadzimy także na terenie Kamiennej Góry rekonstrukcje historyczne oparte o wydarzenia z okresu II Wojny Światowej. Bierzemy czynny udział w wydarzeniach kulturalnych na terenie rodzimego miasta, jak i poza nim. Warto monitorować naszą działalność, ponieważ nieustannie proponujemy światu coś nowego!

Atrakcje Kamiennej Góry to nie tylko wyjątkowa kameralna atmosfera, ale także jedyna w swoim rodzaju forma rozrywki, która bawi i uczy każdego. Dolny Śląsk to województwo kryjące za sobą niezliczone tajemnice, a my próbujemy je odkryć i wyjaśnić.

podziemia kamienna gora

Nie czekaj i zobacz, co kryje się pod ziemią Kamiennej Góry!

Copyright © 2019 MovieGate | QUALITY FACTOR